24 жовтня 2016 р.

НАШІ ВЧИТЕЛІ – УЧАСНИКИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТРЕНІНГУ
      21 жовтня у м.Золотоноша для вчителів Золотоніського району тренерки Олена Наумук (м.Дніпро), Олена Тюріна (м.Мелітополь) та Тетяна Москаленко (с.Богуславець) провели тренінг «Активні методи роботи з дітьми та молоддю». Проводився він в рамках проекту «Зміцнення міжрегіональної комунікації та співпраці», що реалізовує Спілка Української Молоді в Україні за підтримки Національного Фонду Підтримки Демократії (NED). Проект спрямований на консолідацію і активізацію громадянського суспільства Східної, Південної, Західної і Північної частин України через педагогічні колективи, шляхом спільного навчання, міжрегіональної проектної діяльності та активізації місцевих громад.
      Учасниками тренінгу від Богуславецького НВК були вчителька англійської мови Озірська А.А. та вчитель фізкультури Дробітько С.В.


19 жовтня 2016 р.

ДОЛУЧИЛИСЯ ДО ЄВРОПЕЙСЬКОГО ДНЯ ПРОТИ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ
        Тренінг, спрямований протидії торгівлі людьми, було проведено у закладі 18 жовтня для учнів 6-11 класів  заступником директора Москаленко Т.М. Учні повторили сутність поняття «торгівля людьми» та відповідальність за злочин «торгівля людьми» відповідно до статті 149 Кримінального Кодексу України. Обговорили відеосюжет, що був показаний на каналі «1+1» та вражаючі існуючі дані про масштаби торгівлі людьми у світі. Кожна дитина наводила  приклади щодо основних форм експлуатації постраждалих від торгівлі людьми:
•        Сексуальна експлуатація,
•        Використання в порнобізнесі,
•        Примусова праця,
•        Примусове надання послуг,
•        Рабство або звичаї, подібні до рабства,
•        Підневільний стан,
•        Залучення в боргову кабалу,
•        Вилучення органів,
•        Проведення дослідів над людиною без її згоди,
•        Усиновлення (удочеріння) з метою наживи,
•        Примусова вагітність,
•        Втягнення у злочинну діяльність,
•        Використання у збройних конфліктах,
•        Тощо!
       Учні працювали в трьох групах та розглядали історії Оксани, Микити та Катерини. Визначали:
1.Хто потрапив у ситуацію торгівлі людьми.
2.Причини потрапляння.
3.Шляхи втягнення в ситуацію торгівлі людьми.
4.Хто втягнув людину в ситуацію торгівлі людьми.
5.Форми експлуатації людини.
6. Наслідки для людини.

        Наприкінці тренінгу учні висловили свої думки про те, що їм від почутого згодиться найбільше в житті, таким чином приєдналися до європейського дня проти торгівлі людьми.


27 вересня 2016 р.

РАЙОННІ УЧНІВСЬКІ МАКСИМОВИЧІВСЬКІ ЧИТАННЯ
     У Богуславецькому НВК ім. М.О. Максимовича до 212 річниці з дня народження видатного земляка пройшли Максимовичівські читання. Були запрошені учні-дослідники з інших шкіл району та  ЗОШ № 6 м.Золотоноша. Лунали слова вітань, шани та, звісно, наукові розвідки, пов'язані з творчою спадщиною Михайла Максимовича. Отже, слова вченого 
"Споминайте ж мене хоч мислями, 
 Споминайте мене хоч устами,
 Споминайте мене добрими словами –
    Я ж був хлопець добрий поміж вами…" лягли на позитивний на плідний ґрунт.




16 вересня 2016 р.

День народження земляка

 «Не покину, - поки згину, - мою Україну..."  212  річниця від дня народження Великого Генія – нашого земляка Михайла Олександровича Максимовича відзначилася в стінах Богуславецької школи. І знову прозвучали слова, спогади, роки життєдіяльності та велич наукової спадщини. Відповідальними за захід була творча група учнів на чолі з вчителькою Головка Л.М. Свято вшанування, пам’яті та гарних традицій вийшло теплим, цікавим та інформативним. Тепер готуємося до районних учнівських Максимовичівських читань. Долучайтеся!



 

14 вересня 2016 р.

Олімпійський тиждень у школі!

    В Богуславецькому НВК на виконання листа Черкаського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту, для якісного проведення заходів, присвячених Дню фізичної культури і спорту, були залучені до участі у змаганнях з футболу учні школи та спортсмени, учасники районних змагань та випускники школи. Обидві команди гідно виступили, де й перемогла дружба! Вміло організував Олімпійський тиждень вчитель фізичної культури Дробітько С.В. Це були не лише змагання з футболу, а й квести, спортивні розваги, естафети. Обов’язковим елементом тепер буде щоденна ранкова зарядка. Отже, здоров’я – насамперед, турбуймося про нього!

7 вересня 2016 р.

Світлий вересень знову скликає!
         Барвиста осінь зустріла учнів та вчителів Богуславецького НВК важливим, урочистим, незабутнім святом!
        Чарівний годинник відлічив останні хвилини веселого лагідного літа. Відкрила двері для дітей наша школа в захоплюючу Країну Знань!
        На шкільній квіточці з’явилася нова пелюсточка – дванадцятеро дзвінкоголосих першокласників!
        На урочистій лінійці іменинники свята вразили шкільну родину, батьків, гостей першим творчим виступом, дитячими вітаннями та патріотичним танцем!
        Перлини України – наші діти, випустили в небо кульки бажань та здійснення мрій!
        Яскрава одиниця, виконана в жовто-блакитному кольорі та підкова вручені директору НВК та стануть символами знань і шкільних висот.
        Творчий дитячий колектив нашої школи вдало вітав усіх зі святом Знань. На свято завітала Королева Знань і бешкетниця  Пеппі Довга Панчоха, яка глузувала з першокласників. Та наймолодші учні школи впевнено довели, що гідні іти здобувати знання і рости справжніми патріотами.
        Свято рясніло посмішками, оплесками і подарунками! Справжнім приємним сюрпризом для школи стали подаровані ноутбук та сучасна звукопідсилювальна апаратура від  СТОВ «Прогрес».
        Добрим словом увінчали одинадцятикласників, квітами і вітаннями – вчителів, які перебувають на заслуженому відпочинку.
        І весело проспівав, щасливо, срібно, радісно шкільний дзвінок, який закликав до навчання в новому 2016-2017 навчальному році!
        Щасливого навчального року!



8 червня 2016 р.

Велопробіг до Крупського
     В рамках фізичного та морального оздоровлення у пришкільному таборі відпочинку «Бригантина» 3 червня група учнів Богуславецького НВК на чолі з вихователями Гмирею Л.О. та Верещакою О.В. вирушили у виїзну екскурсію на велосипедах до Крупського НВК. Для вчителя фізичної культури Дробітька С.В. цей заклад рідний.
      Теплий прийом педагогічним колективом на чолі з директором та учнями Крупського НВК розпочався з екскурсії кабінетами та до народознавчого шкільного музею. Учні із задоволенням та цікавістю ходили новими для них коридорами та кабінетами закладу. По завершенню екскурсії відбувся дружній матч з волейболу між учнями шкіл та вчителів. З великою масою позитивних емоцій, нових вражень та знайомств, зморені та щасливі туристи вирушили до стін рідної школи. Їх чекав смачний обід.



26 травня 2016 р.

НАУКОВІ ТРЕНІНГИ У НАШІЙ ШКОЛІ

         В рамках проекту «Вища та середня школа: співпраця заради майбутнього», популяризації Національної програми вивчення іноземних мов та оголошеного Президентом України 2016 року роком англійської мови, на наукові тренінги до Богуславецького навчально-виховного комплексу імені Михайла Максимовича (директор Віра Бондар) прибула поважна делегація. 
         18 травня до нашого навчального закладу завітали Людмила Швидка, директор ННІ іноземних мов, кандидат філологічних наук, доцент, відмінник освіти України; Лариса Корновенко, кандидат філологічних наук, доцент, заступник директора ННІ іноземних мов з наукової роботи; Лінгард Легенгаузен, професор Мюнстерського університету (Німеччина), який багато років співпрацює  з Черкаським  національним  університетом; Джин Ландбом, стипендіат програми «Державного департаменту США»,  викладач із Сполучених Штатів, що навчає  на волонтерських засадах на кафедрі фонетики та граматики ННІ іноземних мов ЧНУ ім.  Богдана Хмельницького.
         Делегацію  із 20-ти учителів англійської мови  нашого району очолили методист районного методичного кабінету Андрій Логінов та вчитель-методист Бубнівсько-Слобідського НВК  Валентина Тумасова.
Джин Ландбом провела тренінг «MultiModem Practice». Американка розповідала як можна завдяки різним технологіям розвинути продуктивну  та ефективну роботу учнів на уроці. У процесі тренінгу наші вчителі включалися до полілогу, радили з власного досвіду як найкраще пояснити складні правила граматики. Джин взяла до уваги пропозиції золотоніських вчителів, щоб використовувати їх у своїй педагогічній діяльності.
    Масу позитиву та задоволення отримали учасники від тренінгу професора Лінгарда Легенгаузена, який до цього  виступав у 50-ти університетах Європи, Азії, Африки, Америки та Австралії.




25 травня 2016 р.

ПРОДОВЖЕННЯ ПРОЕКТУ «Я ЛЮБЛЮ УКРАЇНУ»
          До шкільного проекту «Я люблю Україну» долучилися учні 1-4 класів. Змагання між класами було напруженим. Конкурси охоплювали різні аспекти: читання віршів про Україну, виконання Гімну України, презентація малюнків про рідний край, знання усної народної творчості, ін.

         Перемогу вибороли учні 1 класу! Вітаємо всіх учнів, бо проект був цікавим, насиченим та різноплановим.



14 квітня 2016 р.

У НАС СТАРТУВАВ ПРОЕКТ «Я ЛЮБЛЮ УКРАЇНУ»
      В квітні 2016 року в Богуславецькому НВК стартував національно-патріотичний проект «Я люблю Україну».
      Мета проекту: розширити та поглибити знання про свою країну, розвивати в учнів прагнення бути свідомими громадянами України, виховувати любов до рідного краю, його традицій і обрядів, формувати високі громадянські якості – патріотизм, людяність, доброту, милосердя, працьовитість.
      В проекті заплановані конкурс малюнків «Моя вишнева Україна», конкурс національної пісні, знання рідної мови, конкурс «Черкащина – скарбниця пам’яток»,  знання  народних прислів’їв, конкурс «Відомі постаті України».
      Старшокласники поділились на дві команди під назвою «Жовті» і «Сині».
      Захід складався із шести раундів та пісенних конкурсів між раундами.
      Команди продемонстрували  свої знання  у сфері знань української мови, вітчизняного кіно, музичного стилю, таланти до образотворчого мистецтва.
      Завзятості, бадьорого настрою командам додали під час заходу команди підтримки, які із «гарячими серцями» проявили свою активність щодо перемоги своїх команд.
      У заході взяли участь всі учні школи від 1 класу до 11 класу!
      Перемогу отримала команда «Синіх». Журі нагородили грамотою переможців, глядацькі симпатії  отримали команда  «Жовтих». Представники журі привітали команди і побажали успіхів у подальшому вивченні свого краю та рости гідними патріотами Батьківщини.
      Національно-патріотична гра «Я люблю Україну» продовжується…
Змагатимуться учні молодших класів. Захід має назву «Прийди до серця, Україно, благослови добром мене».

     Далі буде…



30 березня 2016 р.

Тренінг у Кліщинцях
       Тренінг «Оберемо свій безпечний маршрут у житті» щодо запобігання торгівлі людьми заступник директора Богуславецького НВК ім. М.Максимовича, тренер Національної тренерської мережі правозахисного жіночого центру «Ла Страда-Україна» Тетяна Москаленко провела у Кліщинському НВК, на батьківщині відомого українського письменника, театрального і культурного діяча, одного з корифеїв українського побутового театру Михайла Старицького.
        Тетяна Миколаївна ознайомила учнів цієї знаної на Черкащині школи із законодавством України у сфері торгівлі людьми, надала статистичні дані про розмах торгівлі «живим товаром», показала шляхи втягнення жертв у тенета работоргівців.
       Учні з інтересом працювали в малих та великих групах, опрацьовували реальні ситуації, виконували в парах творчі завдання, в ігровій формі змагалися у своїй обізнаності про небезпеки нелегальної роботи за кордоном.
       Згадали й героя невмирущої п’єси М. Старицького «За двома зайцями» цирульника Свирида Голохвостого з його «коханням» за розрахунком, побачили уроки цього твору для молоді сьогодні.

       Тренінг, що, безумовно, став корисним у світоглядному становленні учнів, проводився в рамках Програми з протидії торгівлі людьми в Східній Європі за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії у співпраці з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні.


23 лютого 2016 р.

                                                        Скажу я слово «Дякую»
                                                        Всім людям на землі
                                                        І принесу я радість всім
                                                        Цим словом чарівним….
                                                                Влада  Мішенкова, учениця  6 класу
                                                                                  
          Вперше в Богуславецькому НВК відбувся захід,  приурочений  Міжнародному дню «Дякую». Протягом тижня  учні 1-11 класів готували презентацію із цікавим змістом про це незвичайне чарівне слово. Передавали це і  авторськими віршами, і малюнками, вивчали народні прислів’я і приказки.
         Для молодших класів відбулася година «Магія слова Дякую», де учні мали змогу ще раз вивчати ці чемні, такі необхідні в нашій мові слова, які несуть в собі  вихованість, щирість,  добро і посмішки.
     Златокрайчик і Веснянка завітали на свято до школярів і провели з ними цікаву годину з іграми та вікторинами. Учні  розповідали прислів’я, примовки, ознайомилися, як звучить слово «Дякую» на різних мовах, читали вірші та заспівали  пісню «Не давайте суму жити».
         Зустріч із Златокрайчиком та Веснянкою стала незабутньою, адже ті враження і посмішки від дітей були подаровані від щирого серця.
      Тож, вивчаємо і частіше вимовляємо один одному чарівне слово «Дякую», яке здатне зігріти своїм теплом, подарувати приємні миті, радість і позитивні емоції!



12 лютого 2016 р.

ЩОБ ПАМЯТАЛИ…
                                Слава, слава Україні і її народу,
                                Що своїм життям безцінним захищав свободу,
                                Що довічну самостійність розумом відстояв,-
                                Тричі слава Україні і її Героям!

     Загальношкільна година вшанування пам’яті Героїв, присвячена тим, хто виборював  славу і незалежність України, відбулася в Богуславецькому НВК.
    Словами історичних документів, полум’яними рядками поетів, зворушливою музикою пісні було згадано події та героїчні подвиги українців, зокрема, молодого покоління, яке виборювало незалежність держави.
    Зворушливими віршами,  пісенною композицією «Благослови Україну», були передані  подвиги Героїв Крут, Небесної Сотні, що надали кожному присутньому нового  патріотичного духовного злету.
     Молебень за загиблими синами держави, що в різні часи боролися за соборну, суверенну Україну, провів протоієрей Свято-Стрітенського Храму  села Богуславець отець Олександр.
      Хвилиною мовчання учні та вчителі вшанували віддане життя в ім’я волі свого народу.
      Пам’ятна  виставка, розміщена в рекреації школи навіяла спогади про страшні події країни та ще раз додала змісту тому, що ми маємо вічно пам’ятати їх нескорений патріотизм і ту історію, политу кров’ю і сльозами.
      






Навчаємося толерантності задля розвитку високоморального суспільства!
      Європейський центр з питань меншин провів семінар в рамках програми Східного партнерства ЄЦПМ: Національні меншини та етнополітичні питання: Білорусь – Молдова – Україна.
      8-9 лютого 2016 року в м. Київ в приміщенні Національної парламентської бібліотеки відбувся семінар  за участю  представників національних та регіональних державних установ, що відповідають за політику рівності та різноманітності, організацій меншин, університетів та аналітичних центрів.
      Учасником семінару стала педагог-організатор Богуславецького НВК ім. М.О. Максимовича Джура Наталія Григорівна.
      Мета семінару – підвищити  ефективність управління  і заохочення  політики держави, спрямованої на забезпечення соціальної рівності і поліпшення взаємодії держави з національними меншинами, підвищення рівня довіри і співпраці між державними інститутами.
     Рафаль Панковскі, доцент у Колегії Collegium Civitas у Варшаві виступив із промовою «Внесок громадянського суспільства у боротьбі проти ксенофобії» та «Боротьба із ксенофобією та мовою ворожнечі».
    Лекції провела Пані Ізабелла Осіпова, виконавчий секретар ради національних меншин, представник Центру толерантності та громадянської інтеграції Офісу омбудсмана Грузії на тему «Протидія ксенофобії та розвиток толерантності: досвід Грузії».
     На семінарі відбулися дискусії та прозвучали досвіди з різних  регіонів України та міжнародних інституцій, щодо вирішення проблемних питань даної теми. Розглянуті нові громадські ініціативи з навчання та підготовки з тематики етнічної, мовної та культурної різноманітності.
     Сучасна  культурна людина – це не лише освічена людина. Це людина, що володіє почуттям самоповаги до оточуючих.
     Толерантність є ознакою найвищого  духовного та інтелектуального розвитку індивідуума, усього суспільства загалом. Тож, це надзвичайно актуально для сучасної української школи.


9 лютого 2016 р.

Приєдналися до Міжнародного Дня Безпечного Інтернету

       9 лютого 2016 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. Цю традицію запровадили в Європі у 2004 році, бо питання інформаційної безпеки виявилися актуальними для різних країн світу. В 2008 році вже майже в 40 країнах світу, від США до Узбекистану, відзначається це нове свято. В тому, щоб зробити Інтернет чистішим і безпечнішим, без хакерів, терористів, спаму зацікавлений будь-який інтернет-користувач. Кожний шостий житель Землі регулярно працює у Всесвітній мережі, а в розвинутих країнах її колапс може призвести до колапсу цивілізації. Сьогодні електронною павутиною користується кожен п'ятий українець.

       В останні роки у віртуальний світ все частіше заглядають діти. Практично всі українські школи підключені до інтернету. Інтернет став надійним помічником учня і вчителя. Проте, крім великого позитивного впливу, Інтернет містить багато небезпек. Далеко не всі дорослі та діти усвідомлюють потенційну загрозу спілкування підростаючого покоління з електронною машиною. Діти легко «підсаджуються на голку» інтернет-розваг, часто-густо зовсім не призначених для них. Більш того, дитина через незрілість психіки не в змозі адекватно оцінити отриману, за допомогою глобальної мережі, інформацію. З позицій закону багато інтернет-погроз не є протиправними, але вони явно неприпустимі з позицій моралі. Тому в даному випадку актуальною стає допомога самого суспільства.  
  
  Про одну із глобальних проблем людства йшлося сьогодні на загальношкільному відеолекторії «День безпечного Інтернету», який провела заступник директора з навчально-виховної роботи Москаленко Т.М. Розповіла про те, наскільки важливо дотримуватися моральних правил спілкування в Інтернеті (нетикет), показала позитиви для учня під час підготовки домашніх завдань, збагачення світогляду та переконала в тому, що треба разом працювати, думати над тим, щоб Інтернет став чистішим, комфортнішим та безпечнішим.
         9 лютого в рамках шкільного проекту «Я за права людини в Інтернеті» учні Богуславецького НВК ім. М.О.Максимовича провели онлайн захід до загальноєвропейського дня дій.  





27 січня 2016 р.

                                       

                                     Англійська – мова майбутнього 

Початок другого семестру в нашій школі розпочався з проголошення  2016 року – роком англійської мови. З 18.01 – 22.01 був проведений Тиждень англійської мови. Для популяризації та поширення англійської мови серед учнів була проведена низка заходів: ігрове шоу “I love Ukraine” між учнями 8 та 9 класу, де переможцями  стали учні 8 класу. Між учнями 6 та 7 класу відбувся інтелектуальний марафон “ I enjoy English “, де перемогла дружба. Багато учнів взяло участь у флешмобі на тему « UkraineEuropean country”, де всі охочі могли принести прапорець своєї улюбленої європейської держави. Для молодших учнів був організований кінозал англійських мультиків.
Безперечним переможцем у конкурсі на кращий малюнок «Travelling around Englishspeaking countries»  cтала Степаненко Іра , учениця 11 класу, а в конкурсі на найкращий твір “Englishthe language of future” – стала Батир Юля,  теж учениця 11 класу. Найактивнішим класом - 5 клас. Всі переможці отримали приємні сюрпризи.

       Good luck and enjoy English!
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і отримало назву – Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини – НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року, резолюція A/RES/60/7 .  
Міжнародне співтовариство "беззастережно засуджує всі прояви релігійної нетерпимості, підбурювання, переслідування або насильства щодо окремих осіб або громад, зумовлені етнічним походженням або релігійними віруваннями, де б вони не мали місце", - йдеться в тексті резолюції. Справжні і майбутні покоління не повинні забувати уроків наших загальнолюдських і настільки трагічних катастроф, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення подібних моментів у майбутньому.
У цей день ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати...
27 січня в рамках шкільного проекту «Я за права людини в Інтернеті» учні Богуславецького НВК ім. М.О.Максимовича провели онлайн захід до загальноєвропейського дня дій.



КАЛИНОВА АЛЕЯ ПАМ’ЯТІ Жовтень 2024. У нас з’явилася Калинова Алея П...