ГО "ЛІЛЕЯ"

Коротка інформація: 1997 рік - створення Богуславецької громадської організації "Лілея". 2011 рік - реєстрація "Лілеї". 

Гості з Черкаського жіночого центру у Богуславецькій громадській організації "Лілея".

Напрямки роботи організації:

  • Просвітницький (права людини, торгівля людьми, гендерна рівність)
  • Волонтерський (проведення різноманітних акцій на користь села на засадах волонтерства, наприклад акція "Моє зелене село", "Збережемо Липу Михайла Максимовича")
  • Культурницький (проведення свята "Краща жінка села", відродження спадщини видатного земляка Михайла Максимовича)
  • Екологічний (Екологічні десанти, акція "Врятуймо первоцвіти", екологічна акція по врятуванню місцевого джерела)
Стела при в'їзді в село

Проект "Громада: жінки в дії"
Проект здійснювався жіночою організацією "Лілея" при супроводі Черкаського жіночого центру за підтримки Ресурсного центру АНГО та Міжнародного фонду "Відродження" в проекті "Мікрогранти для демократичних ініціатив Черкащини"
Для початку було вирішено провести опитування, яке б допомогло краще з'ясувати коло проблем, що турбують нашу громаду сьогодні, і можливі шляхи їх вирішення. Для цього було розроблено і поширено спеціальну анкету. В цілому було розповсюджено по селу 300 анкет. Відповідали люди різного віку, різних груп зайнятості, як жінки, так і чоловіки, тому можна сказати, що це опитування відображає узагальнену думку членів нашої громади.
Опитування: що показав аналіз наших анкет?
Проблема, які на сьогодні бачимо у нашому селі:
- газифікація Будинку культури, бібліотеки;
- ремонт фельдшерсько-акушерського пункту;
- ремонт доріг;
- газифікація села (завершення);
- обладнання спортзалу;
- освітлення вулиць;
- екологія (смітники);
- боротьба з алкоголізмом, курінням, наркоманією;
- дозвілля (концерти, свята, гуртки);
- очищення ставків, створення пляжу;
- ремонт школи;
- створення будинку побуту;
- обладнання і догляд кладовищ;
- медичне обслуговування;
- транспортне сполучення;
- в'їзд в село, оформлення стели;
- газифікація сільської ради;
- забезпечення порядку (дружини);
- телефонізація;
- сходки села;
- день села (свято);
- робота депутатів;
- пасовища;
- байдужість, неповага до старших.
Перші кроки. Що запропонував клуб "Лілея"?
Вивчивши відповіді у анкетах, ми вирішили зробити свій непосильний вклад. І вирішили почати з найпершого: оформити стелу при дорозі, де чітко написати, що тут - в'їзд на дорогу до Богуславця - батьківщини Максимовича. Отож, міні-грант, який одержали в цьому проекті від супроводжуючої організації - Черкаського жіночого центру - 510 гривень - вирішили витратити на оформлення інформаційної стели і на будинкові вивіски: з нашої ініціативи бульвар Леніна за рішенням сільської ради перейменовано на вулицю Михайла Максимовича.
Клубу "Лілея" - 10 років
Приємно згадати деякі події і добрі справи, зроблені нами за цей час:
- громадська ініціатива по створенню музею Максимовича, робота по його оформленню;
- організація свята "Краща представниця села";
- участь у виборах голови села, коли було представлено кандидаткою нашу ученицю;
- проведення екологічних суботників;
- участь у проекті Черкаського жіночого центру по збору коштів для обласного онкодиспансеру - ми зібрали 415 гривень;
- інформаційно-просвітницькі зустрічі для учасниць клубу з різними спеціалістами;
- організація гуманітарної допомоги для дітей, які цієї допомоги потребують;
- участь у проекті Черкаського жіночого центру "Твоє майбутнє - твій вибір", у якому були представлені дівчата-старшокласниці нашої школи;
- наша голова - Тетяна Москаленко - побувала в Америці, в місті Санта Роза, в складі групи представниць Черкаського жіночого центру, які вивчали досвід організації жіночих програм в Каліфорнії.

Корисні тренінги для жінок
   Жінка – тендітна, ніжна, кохана, жадана і така необхідна у сімейному житті. На її плечі поряд з чоловіками випадає нелегка ноша, адже важке фінансове становище в країні змушує і нас, дружин, дбати про добробут сім’ї.
   Можливо це і зібрало небайдужих, ерудованих, активних членів громадської організації  «Лілея»  села Богуславець, жінок різного віку та професій на навчальні тренінги, які відбулися в лютому та березні.  Ось уже понад 17 років ГО «Лілея» активно працює під керівництвом вмілого організатора Москаленко Т.М.
   Своїм досвідом, знаннями та порадами до нас приїхали поділитись тренерки Національної гендерної тренерської мережі Людмила Костенко – представниця Черкаського жіночого центру та голова ГО «Славія» Юлія Гончар. У межах Програми «Розширення підприємницьких та лідерських можливостей для жінок», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Українським  жіночим  фондом, пройшло два тренінгові заняття на тему «Як ефективно управляти власними фінансами» та «Як збільшити свої доходи та досягти фінансової впевненості».

   Метою цієї програми є: підвищення обізнаності та розширення економічних можливостей, лідерських якостей, соціальної незалежності та якості життя жінок в Україні. Досвідчені тренерки змогли захопити та зацікавити  нас навчанням.
   У межах тренінгів ми мали можливість оволодіти фінансовою грамотністю (базові навички управління власними коштами та користування фінансовими послугами, зокрема, ведення сімейного бюджету, користування банківськими картами, вибір якісних фінансових послуг, оформлення заявки на отримання кредиту), правовою грамотністю (базові знання сімейного, трудового права, законодавства щодо захисту прав споживачів), а також основами особистої ефективності і лідерства (планування та досягнення поставлених цілей, управління часом, навички ефективної комунікації, самопрезентації, пошук роботи). Ми отримали багато позитивних емоцій, нові знання, уміння, навички, обмінялись досвідом та успішними практиками.

   Підвищення розуміння жінками фінансових питань та розвиток їхніх навичок ведення бізнесу, поєднані з покращенням доступу до фінансових послуг, допоможе розширити економічні можливості для жінок та забезпечити їх ресурсами та засобами, необхідними для застосування їхніх навичок. Жінки мають бути впливовішими та мають краще управляти сімейними справами, бути лідерами у своїй родині, брати участь у житті громадянського суспільства. Жінки заслуговують на те, аби мати можливість досягти фінансового успіху й отримати необхідну незалежність і досвід, щоб зайняти лідерські позиції на усіх щаблях українського суспільства. Фінансова грамотність наших жінок – це впевненість у завтрашньому дні!
                                                                                Тетяна Поліванова,
вчитель початкових класів,
 член ГО «Лілея» с. Богуславець 



Члени громадської організації "Лілея" стають учасниками всеукраїнських та міжнародних програм, тренінгів
  Третяк Валентина представляла організацію на тренінзі для тренерів та мультиплікаторів з питань освіти в області прав людини в Україні, організованого Молодіжним департаментом Ради Європи у співпраці з Державною службою молоді та спорту України. Даний курс проходив у м.Чернігів з 5 по 10 листопада 2012 року.
 Третяк Валентина успішно завершила Навчальний курс для мережі мультиплікаторів з питань участі молоді, освіти в області прав людини, розробки та реалізації молодіжної політики в Україні (9-15 грудня 2013 року, м.Чернігів), організованого Молодіжним департаментом Ради Європи у співпраці з Державною службою молоді та спорту України.
  Іванова Валентина і Третяк Валентина стали учасницями тренінгу по мобілізації громади, де отримали інформацію та корисні знання як активізувати жителів свого населеного пункту і спонукати до дії на благо громади. Тренінг проходив у м. Вінниця у липні 2013 року.
  Третяк Валентина була учасницею 2-го Регіонального семінару для молодих місцевих лідерів щодо місцевої та регіональної демократії "Молоді лідери України" (30 вересня-2 жовтня 2014 року, м. Чернігів). Цей захід був частиною серії регіональних тренінгів-семінарів, що проводяться в Україні Конгресом місцевої та регіональної влади Ради Європи в рамках проекту "Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні" та Плану дій ради Європи для України.
  Підвищувала рівень знань Третяк Валентина під час участі у тренінзі "Ніяких рішень про нас без нас: участь молоді у формуванні молодіжної політики в громаді" (7-8 жовтня 2014 року, м. Київ). Організаторами заходу виступила МГО "Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров'я".
  Третяк Валентина представляла "Лілею" на Всеукраїнському тренінговому курсі на основі посібника "Компас" для молодіжних тренерів щодо освіти з прав людини та вирішення конфліктів, який проводився 3-7 листопада 2014 року у м.Львові у межах Рамкової програми співробітництва у сфері молодіжної політики на 2014-2015 роки між Україною та Радою Європи.
  Голова "Лілеї" Москаленко Тетяна та Третяк Валентина взяли участь у конференції "Протидія торгівлі людьми в Україні."


                     Проект, що сприяє патріотичному вихованню

     Голова Богуславецької ГО «Лілея» Тетяна Москаленко стала учасницею Всеукраїнського проекту, ініційованого СУМ та NED «Консолідація та зміцнення громадянського суспільства Східної, Південної, Західної і Північної України». Після проходження тренінгового курсу були сформовані групи вчителів з різних регіонів України. Тетяна Москаленко представляла центральну Україну, Південь – Олена Тюріна з Мелітополя, Схід – Лариса Пасечнікова із Слов’янська, Північ – Надія Замориленко з Бердичева та Захід - Мар’яна Марець із Тернополя. Як результат група отримала міні-грант для реалізації власного проекту - проведення в різних регіонах України тренінгу для вчителів з національно-патріотичного виховання. І ці тренінги успішно відбулися: у Слов’янську, Богуславці, Мелітополі, Тернополі, Бердичеві.








Відбувся семінар по захисту проектів

     Голова Богуславецької ГО «Лілея» Тетяна Москаленко взяла участь у підсумковому семінарі (м.Чернігів), на якому були презентовані результати реалізації проектів групами учасників Всеукраїнського проекту «Консолідація та зміцнення громадянського суспільства Східної, Південної, Західної і Північної України».  Це був чудовий парад ініціатив та їх успішного втілення ініціативними групами. Семінар-звіт відбувся як змістовний, різноплановий та перспективний захід.



            
           Тренінги з національно-патріотичного виховання продовжуються
     Незважаючи на те, що проект міжрегіональної співпраці вчителів завершився, голова Богуславецької ГО «Лілея» Тетяна Москаленко, враховуючи потребу часу, провела тренінги на тему «Національно-патріотичне виховання школярів – основа формування майбутнього громадянина» для вчителів історії та правознавства  шкіл Черкаського району та м. Сміла.
      Проведення таких тематичних заходів відбулося у рамках виконання Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та заходів щодо її реалізації y загальноосвітніх навчальних закладах. Учасникам тренінгів були запропоновані різні вправи («Пісочний годинник», «6×6×6», «Дерево рішень», «Хустка з України», «Килим ідей» та ін.), які дозволили у цікавій формі обговорити такі важливі проблеми як формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України тощо.
      Подібні заходи є саме тими «перехідними місточками», які налагоджують суб’єкт-суб’єктні відносини між учителями і учнями, учителями і громадою, і насамперед, батьківською. А кінцевою метою таких навчань має стати виховання самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних та культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин. І саме така кінцева мета приведе до справжнього єднання українського народу, процвітання економічного, культурного і духовного.

Знову «Ла Страда-Україна» об’єднує активних, небайдужих
     Голова Богуславецької ГО «Лілея» Тетяна Москаленко взяла участь у
семінарі для  тренерів Національної тренерської мережі Центру «Ла Страда-Україна». Ділилися досвідом проведення тренінгів з попередження торгівлі людьми, правової освіти молоді. Такі заходи проводився в рамках Програми з протидії торгівлі людьми в Східній Європі за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії у співпраці з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні. Програма триває, є необхідною та актуальною.  


 Тренінги з протидії торгівлі людьми в школах
     Голова Богуславецької ГО «Лілея» Тетяна Москаленко в рамках Програми з протидії торгівлі людьми в Східній Європі за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії у співпраці з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні провела ряд цікавих заходів у Золотоніському, Чорнобаївському та Черкаському районах. Тетяна Миколаївна ознайомила учнів із законодавством України у сфері торгівлі людьми, надала статистичні дані про розмах торгівлі «живим товаром», показала шляхи втягнення жертв у тенета работоргівців.
     Учні з інтересом працювали в малих та великих групах, опрацьовували реальні ситуації, виконували в парах творчі завдання, в ігровій формі змагалися у своїй обізнаності про небезпеки нелегальної роботи за кордоном.



-                                                                        Семінари та тренінги, що дають додаткові знання
     Голова Богуславецької ГО «Лілея» Тетяна Москаленко пройшла навчання та отримала сертифікати:
-         -  учасниці семінару «Усна історія як метод і джерело» (м.Черкаси);
-  - учасниці семінару в рамках проекту «Долаємо прірву: інструменти для об’єднання розділених громад» - «Кроки до порозуміння» (м.Черкаси);
-         - учасниці семінару для тренерів міжнародного проекту HUMRA (м.Вінниця).


ШКІЛЬНИЙ ПРОЄКТ "ПОДОРОЖ ЄВРЕЙСЬКИМ КВАРТАЛОМ" Протягом 2023-2024 рр. реалізовуємо авторський історични...