30 січня 2019 р.

Круглий стіл до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня 2019 року Український центр вивчення історії Голокосту та Goethe-Institut в Україні за підтримки Посольства Держави Ізраїль в Україні провели ХІІ щорічний міжнародний круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти» в м. Києві. Обговорювалися наступні теми:
– найновіші наукові дослідження в галузі вивчення історії Голокосту,
– аналіз відображення теми Голокосту в українських підручниках (шкільних та університетських),
– виклики та перспективи публічної історії в Україні, в тому числі дослідницько-мистецькі проекти та їхні можливості,
– презентація концепції Музею Бабиного Яру.
Участь у круглому столі взяла заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель історії Богуславецького НВК ім. М. Максимовича Тетяна Москаленко.

Родзинкою заходу була зустріч з колишнім в'язнем нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау Анастасією Гулей. Аушвіц-Біркенау - один із найбільших концтаборів, що існував з кінця травня 1940 до кінця 1949 року біля міста Освенцима (Польща). З кінця травня 1940 до січня 1945 використовувався як нацистський концтабір. Сучасні історики збігаються у думці, що в Аушвіці було знищено принаймні від 1,1 до 1,6 мільйона осіб, значну частину з яких становили євреї. Українка Анастасія Гулей народилася на Полтавщині, Пирятинський район, село Грабарівка. Вона розповіла учасникам круглого столу про боязнь букви «О» і про те, що вона навіть не мріяла вижити, а мріяла просто поїсти. Анастасія Гулей, попри важку працю, знущання, голод, вижила в жахливому концтаборі, але досі пам'ятає номер, навік набитий на лівій руці - 61369. Жінці 94 роки, але вона з неймовірно стійким характером, гуманним ставленням до людей, непідробним патріотизмом радіє життю і просить всіх пам’ятати…

Немає коментарів:

Дописати коментар

ШКІЛЬНИЙ ПРОЄКТ "ПОДОРОЖ ЄВРЕЙСЬКИМ КВАРТАЛОМ" Протягом 2023-2024 рр. реалізовуємо авторський історични...